Я повідомляє Daily Mail, інженерами з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, США, винайдено пристрій, що генерує електрику в нічний час, використовуючи технологію, засновану на явищі радіаційного охолодження.
У той час як сонячні панелі є ефективним джерелом поновлюваної енергії в денний час, не існує аналогічного рішення для вироблення електроенергії в нічний час.
Новий пристрій обходить обмеження сонячної енергії, використовуючи процес, відомий як радіаційне охолодження.
Він полягає в тому, що після заходу сонця нагріті за день предмети на поверхні Землі починають віддавати накопичене тепло поки не стають холодніше навколишнього повітря. Так, наприклад, навіть при плюсовій температурі повітря трава іноді покривається інеєм.
Цю різницю температур і використовували розробники пристрою. Він діє за рахунок термоелектричного ефекту, про який інформаційний портал Лайф докладно розповідав.
Інженери провели тест, встановивши генератор на даху будівлі, підключили до нього перетворювач напруги і світлодіодну лампочку. В результаті вдалося отримати електрику, хоча і в малій кількості, всього 25 міліватт.

Однак це доводить, що такий принцип отримання енергії працює. Фахівці стверджують, що після удосконалень можна буде підвищити потужність в 20 разів.
На думку розробників, такий пристрій дасть додаткову можливість використовувати поновлювані джерела енергії 24 години на добу. Це буде затребуване у власників сонячних панелей, у яких завжди вночі електрика лише споживається. Винахідники також відзначили, що генератор побудований вже з готових складових частин, таким чином, для нього не потрібно нічого робити спеціально.
Посилання на джерело: https://life.ru
