Міністерство енергетики України пропонує в 2021 році визначити річну квоту підтримки виробництва електроенергії з поновлюваних джерел в обсязі 365 МВт. Про це свідчать дані презентації, підготовленої Міненерго, наявної в розпорядженні Енергореформи.
За пропозицією Міненерго сумарно квота на 2021 і індикативні прогнозні показники на 2022-2025 рр. складають 2,345 ГВт:

в 2021 пропонується квота в 365 МВт: 155 МВт СЕС, 150 МВт ВЕС, 60 МВт інші;
2022 р пропонується квота в 420 МВт: 170 МВт СЕС, 170 МВт ВЕС, 80 МВт інші;
2023 р пропонується квота в 470 МВт: 180 МВт СЕС, 190 МВт ВЕС, 100 МВт інші;
2024 р пропонується квота в 520 МВт: 190 МВт СЕС, 210 МВт ВЕС, 120 МВт інші;
2025 р пропонується квота в 570 МВт: 200 МВт СЕС, 230 МВт ВЕС, 140 МВт інші.
Представлений графік проведення аукціонів на 2021 рік.

Як зазначено в презентації, аукціони планується проводити, починаючи з червня 2021 року.
Відповідно до представленого проекту графіка проведення аукціонів, в червні наступного року плануються перші з них – по 50 МВт для СЕС і ВЕС.
Ще 2 аукціони заплановано на жовтень і листопад 2021 року.
У жовтні передбачаються аукціон для СЕС потужністю до 1 МВт на квоту 5 МВт і регіональний аукціон для Житомирської, Полтавської, Харківської, Чернігівської, Сумської, Черкаської, Кіровоградської та Київської областей, а також для Києва на квоту 50 МВт.
У листопаді планується ще один аукціон для СЕС на 50 МВт, а для ВЕС – на 100 МВт.
Аукціони для інших ВДЕ-об’єктів, куди включені біоенергетичні підприємства і малі ГЕС, плануються в жовтні на 60 МВт. У презентації наголошується, що дефіцит попиту, зокрема, на установку об’єктів біоенергетики не дозволяє запропонувати більш високу квоту. Запропонована квота в 60 МВт є третиною всієї потужності об’єктів біоенергетики, встановленої за останні 10 років – 194 МВт, а договорів pre-PPA підписано всього на 76 МВт, зазначено в презентації.
