Комітет з питань енергетики та житлово-комунальному господарству Верховної Ради України погодив для подачі на голосування у першому читанні законопроект Кабінету міністрів №3658, який передбачає скорочення «зелених» тарифів і врегульовує кризу в секторі відновлюваної генерації. Відповідне рішення одноголосно підтримали депутати комітету 25 червня.
Нагадуємо:
Як ми раніше Вам повідомляли, 10 червня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль т. в. о. міністра енергетики Ольга Буславець (з боку уряду) та Українсько-Європейське енергетичне агентство, Українська вітроенергетична асоціація (з боку інвесторів у сектор ВДЕ) підписали довгоочікуваний Меморандум, який визначає компромісні рішення щодо подальшого регулювання сектору відновлюваної енергетики. Переговори з інвесторами тривали більше півроку за попереднього керівництва Міненерго, проте результаті не було досягнути.
Підписаний документ дозволяє одночасно вирішити два питання – забезпечити діяльність та інвестиційну привабливість сектору ВДЕ, який забезпечує 20 млрд грн податкових відрахувань щорічно та зменшити фінансовий дефіцит на ринку електроенергії, який оцінюється в 50 млрд грн.
Урядовий законопроєкт про удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел передбачає зниження “зеленого” тарифу для введених в експлуатацію в період з 1 липня 2015 го до 31 грудня 2019 року сонячних станцій понад 1 МВт на 15%, для ВЕС з турбінами потужність 2000 кВт – на 7,5%.
Група учасників ринку сонячної генерації має намір розробити і внести до Верховної Ради альтернативний урядовому законопроект про підтримку галузі відновлюваної.
Джерело:
https://www.epravda.com.ua/news/2020/06/25/662286/
