У Міністерстві зазначили, що питання розвитку водневої енергетики та в цьому контексті перспективи використання інфраструктури газотранспортної системи України зараз на порядку денному у зв’язку із значними змінами в економічній та енергетичній сферах, а також розвитком водневих технологій у країнах ЄС.

Україна розглядається як можливий постачальник водню в Німеччину. Наразі німецькі компанії тестують технології вироблення водню та оптимізації процесів.
Ольга Буславець представила проектний портфель потенційних проектів виробництва водню, які можуть стати спільними пілотними проектами у поєднанні двох технологій – відновлюваної енергетики та виробництва водню.
«У найкоротші терміни ми маємо провести консультації та визначити спільно із Німеччиною основні пріоритетні пілотні проєкти, які можуть бути реалізовані в рамках зазначеної програми, та розробити механізми їх реалізації із визначенням джерел можливого фінансування», – зазначила в.о. міністра енергетики.
Зокрема, для забезпечення транспортування відновлюваного водню до ЄС можливо використовувати і потужності української ГТС. Це питання має бути додатково опрацьоване разом з експертами ЄС для визначення відповідних маршрутів та комплексу заходів щодо забезпечення надійності та безпеки роботи ГТС із новим енергоносієм.
Джерело:
